Uluslararası etkinlikler yapıyoruz.


Mesela yabancılarla Türkleri bir araya getirip, konsepti olan ülkenin vatandaşlarının elinden çıkan yiyecek-içeceklerle o kültürü birkaç saatliğine Türkiye'ye getiriyoruz ya da yabancılar ve Türkler için Türkiye'de veya başka bir ülkede birkaç saatliğine Türkiye havası estiriyoruz. Ya da mesela konuşma kulüpleri yapıyoruz; dil öğrenenler bu kulüplerde öğrendikleri dilin insanlarıyla pratik yapabiliyorlar.

ITALOTURCO

Italoturco, İtalyanlar ve Türkleri biraraya getiren partilerdir. Bu partilerde İtalyan yiyecek- içecek ve müzikleriyle birkaç saatliğine Türkiye'de küçük bir İtalya yaratıyoruz. Her partide bir konsept oluyor ve şu ana kadar toplam 350+ kişinin katılımıyla 'Italoturco', 'Italoturco 2: Giropizza', 'Italoturco 3: Karaoke' ve Italoturco 'Natale' partileri yapıldı.


TAVOLA CALDA


Tavola Calda İtalyancada 'sıcak yemek' anlamına gelir. Bizde ise İtalyanlar ve Türklerin katıldığı, güzel bir İtalyan sofrası eşliğinde konuşma kulübü demek. Çok büyük olmayan gruplarla yapılır, rezervasyon zorunludur ve tek kuralı İtalyanca konuşmaktır. Etkinliğe katılan İtalyanlar, katılımcılar ile İtalyanca konuşurlar ve böylece katılanların dili öğrenirken pratik yapabilmek için ortamları olur. Akşam boyunca yemekler, içecekler ve konuşmalar eşliğinde İtalya'ya bir akşam yemeğine gitmiş gibi olursunuz.APERITIVO ITALIANO

İtalya'da bir akşamüstü; güneş batar, insanlar işten çıkar ve eve gitmeden önce birşeyler içip yanında atıştırmalık birşeyler yerler. Bunun ismi aperitivodur. Fakat tabii bilirsiniz, konu İtalyanlar olunca 'birşeyler yeme'nin anlamı 'çok fazla güzel yiyecek' oluverir. Dolayısıyla bizim aperitivomuz da İtalyan içkilerine eşlik eden İtalyan tipi bir açık büfe!